Ballina Lajme Bota Shkelet menjëherë armëpushimi i arritur nga SHBA-ja në konfliktin Nagorno-Karabakh

Shkelet menjëherë armëpushimi i arritur nga SHBA-ja në konfliktin Nagorno-Karabakh

Armenia dhe Azerbajxhani kanë akuzuar njëra-tjetrën për shkelje të armëpushimit të fundit rreth territorit të diskutueshëm të Nagorno-Karabakhut, pak minuta pasi rihyri në fuqi të hënën.

Armëpushimi i ndërmjetësuar nga SHBA-ja u njoftua të dielën në Washington, raporton BBC.

Më parë gjatë muajit, edhe dy armëpushime tjera u arritën në konflikt të cilat u prishën pothuajse menjëherë.

Luftimet nisën më 27 shtator rreth enklavave malore. Konflikti është intensifikuar sërish ditëve të fundit.

“Armëpushimi humanitar” u shpall të dielën në një deklaratë të përbashkët të lëshuar nga qeveritë në SHBA, Armeni dhe Azerbajxhan

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...