Ballina Lajme Shkarkohet Reshat Neziri, emërohet Abdulla Memeti si drejtor i bibliotekës "Mehmet Jusufi"

Shkarkohet Reshat Neziri, emërohet Abdulla Memeti si drejtor i bibliotekës “Mehmet Jusufi”

Këshilli drejtues i emëruar nga organi përkohshëm sot ka shkaktuar drejtorin e bibliotekës “Mehmet Jusufi”. Në këtë mbledhje tre anëtarët e ri të këshillit drejtues me 3 pro dhe 2 abstenime kanë shkarkuar drejtorin Reshat Neziri dhe më pas kanë emëruar për drejtor Abdulla Memeti.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Premier Liga angleze, ndeshjet e xhiros së 29-të

Pas 26-të xhirosh, “Djajtë e Kuq” gjenden në vendin e dytë në tabelë, me 14 fitore, tetë barazime dhe katër humbje, duke...

Albin Kurti nis fushatën në Tiranë: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

Albin Kurti nis fushatën në Tiranë: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nga Tirana dha mesazhin e...

Rreziku i riinfektimit? Epidemiologu: Është shumë i vogël. Ata që kanë kaluar COVID mund të marrin vetëm një dozë të vaksinës

Rreziku i riinfektimit është shumë i vogël. Këtë konfirmoi në studion e Dita Jonë në A2 CNN mjeku Ilir Alimehmeti, bazuar në...

Behgjet Pacolli ia siguron “parkingun” aeroplanit të tij në Aeroportin e Prishtinës

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është bërë me hangar personal për aeroplanin e tij privat. Lajmin e ka bërë...