Ballina Lajme Shëndrit Jahiu: "Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke..."

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse nuk do ta dorëzojë mandatin e tij si këshilltarë.
Ai ka shkruar se ndaj tij janë hakmarr duke ia larguar gruan nga puna.
Shkrimin e plotë mund ta lexoni më poshtë:

Ne kete Luginen tone eshte shume veshtire qofte njeher te mendosh ndryshe e aq me pak te mbrosh nje parim . Ketu ne vendin tim politikanet tane lokal mendojn se gjeopolitika globale sillet rreth tyre sa te mjere 🤧
Imagjino te mbash nje qendrim parimor te hakmerren me primitivizem fshataresk me larguan nusen nga puna, po dhe une kam dicka ne dore qe quhet nje keshilltar, po popullit te shkret cfare presioni bejn keta dhe si luhet me kafshaten e gojes o zot cfare neverie 🙉Shendrit Jahiut nuk ja ka dhene mandatin PVDja por kta djem e vajza e burra e gra te deges PVDse ne Rainces e me gjer . Kryetarja e Deges zonja Sinani ka marr me pak vota se une edhe pse kemi numrin e banoreve njelloj, ne Miratoc 80 vota 3 here me madhe se Rainca, ne Rahovic 110 vota per turp zotit. Mandatin nuk e dorezoj se ky mandat eshte i ketyre djelmoshave dhe atyre burra dhe grave te Rainces.Shantazhet feminore nuk vlejn tek un, shihemi ne zgjedhje.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes...

100 000 RUBLA RUSE PER ÇDO FAMILJE QË EMËRON FËMIJË ME EMRIN MUHAMMED.

Në Çeçeni ka filluar një fushatë interesante si kundërveprim ndaj sjelljes franceze ndaj figurës së PROFETIT MUHAMMED s.a.v.s.Fondacioni Ahmed Kadyrov (emëruar sipas...

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e infeksionit me COVID-19,...

Partitë politike para qytetarëve servojnë më shumë Nostalgji se sa Programe Zhvillimore

Është bërë trend brenda partive politike në Kosovë, por edhe në Shqipëri, që para qytetarëve të servohet një tip i nostalgjisë, që...