Ballina Shëndetësia

Shëndetësia

Çfarë Ndodh Me Mëlçinë Nëse Pini Dy Filxhanë Kafe Në Ditë

Ka ditë kur mëngjesi nis me aq vrull sa një filxhan kafe nuk mjafton dhe menjëherë rrufit të dytin.Kafeja është një nga...

Intervistë me Ermand Mertenika – Inxhinier i pajisjeve Mjekesore –  Respiratorëve

Qytetaret vazhdojne mos respektojne rregullat e distancimit social dhe kjo mund te jete nje faze inicimi perseri i...

Këto janë mënyrat natyrale për rigjenerimin e flokëve

Është normale për shumë njerëz që të kenë humbje të vogla të flokëve çdo ditë. Veçanërisht kjo vlenë për njerëzit që kanë...

Miqtë imagjinarë të fëmijës tuaj janë sinjal për alarm

Ekspertët thonë që shumica e vogëlushëve nga mosha gjashtë-shtatëvjeçare kanë dikë që nuk ekziston, ndërkaq ai dikush është zëvendësim për lodër, tjetra...

Miqtë imagjinarë të fëmijës tuaj janë sinjal për alarm

Ekspertët thonë që shumica e vogëlushëve nga mosha gjashtë-shtatëvjeçare kanë dikë që nuk ekziston, ndërkaq ai dikush është zëvendësim për lodër, tjetra...

Nëse keni këto 10 karakteristika, ju keni personalitetin më të rrallë në botë

Çdo personalitet ka karakteristika që e bëjnë atë unik ndër shumë të tjerë. Sidoqoftë, ka personalitete që janë shumë më të rralla....

Rreth 23% e vdekjeve nga ndotja mjedisore, Shqipëria renditet e dyta në Europë

Rreth 23% e fataliteteve në vendin tonë shkaktohen si pasojë e ndotjes mjedisore. Një studim i Agjencisë Europiane të Mjedisit e ka...

Çfarë i Ndodh Mëlçisë nga Konsumi i Proshutës Dhe Sallamit – Çfarë Rekomandohet

Konsumi i mishrave të përpunuar siç janë sallamrat, proshutat dhe salçicet, rrisin rrezikun e sëmundjeve të mëlçisë apo rezistencës ndaj insulinës, që...

Studimi/ Helmi i bletës vret qelizat agresive të kancerit të gjirit në 60 minuta

Për mijëra vjet, njerëzit kanë përdorur mjaltë, propolis dhe helm nga bleta europiane ‘Apis mellifera” si ilaçe. Kohët e fundit, shkencëtarët kanë...

Ilaçi i mrekullisë: Nxjerr sekrecionin e mukozës nga mushkëritë, lehtëson frymëmarrjen, pengon kollën e fortë!

Vera e vonë dhe fillimi i vjeshtës mund të bëhen të tmerrshme për njerëzit të cilët përballen me alergjitëPastaj kur i shtohet...

Dëshironi t’i largoni të gjitha pesticidet nga pemët? Përdoreni këtë përbërës

Soda e bukës largon shumicën e pesticideve nga pemët dhe perimet, duke siguruar një zgjidhje të lirë pastrimi.A i pastroni frutat dhe...

E frikshme ajo çfarë ndodh kur një mizë bie në ushqim

Kur dikush sheh një mizë brenda në ushqim me shumë mundësi e hedh, por ka disa të tjerë që nuk i kushtojnë...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Lavrov anulon vizitën në Ballkan

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka anuluar vizitën e tij në Ballkan, pasi ka qenë në kontakt me një person të...

Luftoi me fraktura në këmbë ndaj Gaethje, Khabib tregon “provat”

Zbulohen detaje të reja të duelit të fundit të Khabib Nurmagomedov në UFC. Ndërsa ditët kalojnë, rritet miti i luftëtarit nga Dagestani,...

PDSH në Preshevë shpall zgjedhjet e brendshme në të gjitha nivelet e Partisë

NJOFTIMKëshilli qendror i Partisë Demokratike Shqiptare, në mbledhjen e mbajtur më 11.10.2020, ka sjell vendim për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme në...

Diaspora vazhdon ta mbajë gjall Kosovën, për tetë muaj solli mbi 606 milionë euro

Situata e me pandeminë COVID-19, bëri që diaspora të mos mund të vijë këtë vit në Kosovë, mirëpo pavarësisht kësaj, ata dërguan...