Ballina Sport Shaqiri këmbëngul që rënia e Liverpoolit është “normale”: Nuk jemi robotë

Shaqiri këmbëngul që rënia e Liverpoolit është “normale”: Nuk jemi robotë

Xherdan Shaqiri ka insistuar se rënia nga forma e Liverpoolit është “normale” dhe se lojtarët “nuk janë robotë që mund të jenë gjithmonë me 200 për qind”.
Liverpool është shtatë pikë prapa liderit Manchester City pas 22 ndeshjeve të para të edicionit 2020/21.

Skuadra e Jurgen Klopp ishte modeli i qëndrueshmërisë ndërsa u shpallën kampion në Premier Ligë sezonin e kaluar, por një kombinim i dëmtimeve dhe një dështimi për t’u përshtatur me orarin e mbingarkuar të ndeshjeve të shkaktuara nga kriza e koronavirusit kanë çuar në një rënie të ndjeshme të formës.

“Ne jemi si njerëz normalë që kemi ulje dhe ngritje. Kjo është normale. Ne nuk jemi robotë që mund të jemi gjithmonë me 200 për qind. Skuadrat në Premier Ligë janë të mira, madje edhe ekipet e vogla janë të vështira për t’u mposhtur. Ekipet më të mira nuk janë gjithmonë të mira. Nuk jemi vetëm ne”, tha anëtari i Liverpool për Daily Mail.
“Ndoshta kemi pasur disa ndeshje ku nuk ishim aq të mirë. Ka pasur shumë skuadra kryesore këtë sezon të cilët nuk kanë qenë në formën më të mirë, por ne jemi akoma në tre ose katër më të mirët, kështu që nuk mund të ankohemi. Unë e shoh ndryshe nga njerëzit jashtë”.
“Ne jemi një nga skuadrat më të mira në Premier Ligë dhe në botë. Ne jemi njerëz normalë dhe jo robotë, kështu që kemi momente të dobëta ndonjëherë kur nuk jemi aq të mirë dhe ekipet e tjera po bëjnë më mirë gjatë gjithë kohës dhe kjo është gjithashtu normale’’, deklaroi reprezentuesi zviceran.
© KOHA.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...