Ballina Lajme Bota Serbia dërgon vaksinat Sputnik në Mal të Zi

Serbia dërgon vaksinat Sputnik në Mal të ZiSerbia dërgon vaksinat Sputnik në Mal të Zi
2000 dozat e para të vaksinës Sputnik V kanë mbërritur sonte në Malin e zi.

Ato janë transportuar me një avion të qeverisë së Serbisë. Donacioni arriti në Malin e Zi me miratimin e Moskës zyrtare.

Kryeministri Zdravko Krivokapić, priti Kryeministren e Serbisë Ana Brnabić në aeroport. Ajo kujtoi se Serbia së shpejti do të dërgojë edhe 2000 doza të tjera.

“Kjo është e mjaftueshme për të vaksinuar punonjësit shëndetësorë që punojnë në zonën e kuqe dhe do t’ju ndihmojë të mbroheni,” tha Brnabic.

Ajo falënderoi Krivokapic për mirëseardhjen dhe Zëvendës Kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazović.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...

Në Shqipëri, 19 viktima dhe mbi 980 raste të reja me COVID-19

Rastet e reja të të prekurve me COVID-19 dhe humbjet e jetëve mes pacientëve që po trajtohen në spitalet e vendit vazhdojnë...