Ballina Lajme Serbi: Masat që do të diskutohen sot nga Shtabi i Krizave

Serbi: Masat që do të diskutohen sot nga Shtabi i Krizave

6 MASAT QË DO TË JENË sot NË TAVOLINËN E SHTABIT QEVERITARË KRIZAVE!
Këto do të mund të jenë ndalesat e reja?

Ndalesa e lëvizjes.
Shkurtimi i orarit të punës i puntorive dhe lokaleve.
Grumbullimi i më pak se 30 personave.
Mbyllja e teatrove dhe kinemave.
Mbyllja e kufijve.
Mbajtja e maskave edhe në ambient të hapur.
Këto masa do të shqyrtohen në mbledhjen e nesërme (16.10.2020) të Shtabit qeveritar të krizave në luftën kundër COVID-19.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...