Ballina Showbiz Seksi në mëngjes “ilaç” për sëmundjet, ja çfarë thotë shkenca

Seksi në mëngjes “ilaç” për sëmundjet, ja çfarë thotë shkenca

Megjithëse mund të keni dhimbje koke dhe tharje goje, seksi në mëngjes mund të jetë zgjidhja e problemeve tuaja.

Sipas shkencës, marrëdhëniet seksuale mund të shërojnë simptomat që shkaktohen pas konsumimit të alkoolit.

Kjo ndodh për shkak se seksi e përmbyt trupin me endorfina, hormonet që veprojnë si qetësues dhe prodhojnë neurokemikale.

Për meshkujt, gjithashtu seksi në mëngjes mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit të prostatës dhe të përmirësojë sistemin imunitar.

Studiuesit më herët gjithashtu zbuluan se seksi është përgjigja për një gjumë më kualitativ gjatë natës.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vriten dy të rinj në Çair

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 ka njoftuar se gjatë mëngjesit të sotëm në Çair ka pasur përleshje me armë, si...

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk...

Nëntë llojet e dhimbjeve të trupit që lidhen me emocionet dhe gjendjen mendore

Një nga gjërat që mjekësia e vendeve perëndimore e injoron është lidhja mes trupit dhe mendjes sonë, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe...

Sot mot me diell dhe vranësira, vikendi me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara...