Ballina Shkencë & Teknologji Samsung me shitje të dobëta të Galaxy S20

Samsung me shitje të dobëta të Galaxy S20

Industria e telefonave të mençur po goditet fort nga pandemia aktuale COVID-19. Edhe prodhuesit kryesorë të Android nuk janë imun ndaj ndikimit të tij gjithëpërfshirës ekonomik.

Mes shpërthimit të koronavirusit aktual, telefonat e fundit dhe modelet e reja të Samsung mund të mungojnë në numrat e parashikuar të shitjeve.

Sipas një raporti të fundit nga Seoul Economic Daily, Samsung Galaxy S20 thuhet se ka shitur rreth 60% sa bëri seria S10 vitin e kaluar. Këto shifra mund të përkeqësohen edhe në kohën kur kompania koreano-jugore lëshon raportin e saj zyrtar të fitimeve në fund të tremujorit.

Ne nuk e dimë se si po performojnë pjesa tjetër e telefonave të kompanisë, por linja Galaxy S20 duket se po shkon pak më keq sesa mesatarja globale. Më herët është raportuar se shitjet e telefonave nga viti në vit ranë me 39% muajin e kaluar, ndërsa dërgesat ranë me rreth 38%.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton Haxhiu Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe,...

Premier Liga angleze, ndeshjet e xhiros së 29-të

Pas 26-të xhirosh, “Djajtë e Kuq” gjenden në vendin e dytë në tabelë, me 14 fitore, tetë barazime dhe katër humbje, duke...