Ballina Lajme Bota Sami Salihu (LR) - Vepra hyjnore e dëshmorëve, mbeti vetëm një...

Sami Salihu (LR) – Vepra hyjnore e dëshmorëve, mbeti vetëm një kujtim!

Sami Salihu (LR) shkroi në Facebook:

“Sot, 8 vite më parë, me një agresion dhe dhunë ushtarake u largua pllaka përkujtimore e dëshmorëve të kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së.
U tha shumë, u premtua shumë, u fol e përfol gjithandej, prapëseprapë vepra hyjnore e dëshmorëve mbeti vetëm në kujtimet tona, asnjë shenjë, asnjë bust apo pllakë përkujtimore nuk u rikthye e nuk u vë!
Lavdi dëshmorëve!”

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...