Ballina Lajme Kosova Sami Salihu (LR) uron 13 vjetorin e Republikës së Kosovës

Sami Salihu (LR) uron 13 vjetorin e Republikës së Kosovës

Gëzuar Pavarësinë Kosovë!
13 vite prej asaj dite të bekuar që kurorezoi sakrificat epike të një populli që kurrë nuk rreshti së luftuari për të qëne i lirë e i pavarur në tokën, e nën qiellin e tij.
Suksese Kosovë! Festofshim çdoherë së bashku me të gjithë vëllezërit shqiptarë kudo që jetojnë në trojet e tyre, pavarësisht kufijve fizikë qe na ndajnë veçse në letër!

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Opinion nga akademiku Artan Fuga

Gjuha e huaj është mjet për ta sunduar tjetrin! Përtej anës humoristike, çështja e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar është shumë...

“Kundër patriarkatit që vret”, marshohet në Prishtinë për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas është  marshuar në sheshet e kryeqytetit.Marshi organizohet nga...

Premtimi i parë i presidentit të Barcelonës: Messi do vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta mori dje postin dhe në fjalimin e tij të parë, i entuziasmuar tha se si objektiv kryesor...

Hoti nënshkruan pako ekonomike për gratë që udhëheqin biznese, tregon shumën që iu është ndarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, që po merr pjesë në konferencën ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje për bizneset e...