Ballina Sport Sadiku i bashkohet Genoas

Sadiku i bashkohet Genoas

Mesfushori nga Kosova, Erion Sadiku do ta vazhdojë karrierën në Itali. Ai të hënën është zyrtarizuar te Genoa, ekip të cilit i është bashkuar nga Varbergsi i Suedisë. Sadiku 19-vjeçar me Genoan ka firmosur kontratë deri në verën e vitit 2023 me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër. Mirëpo, ai fillimisht do të angazhohet me ekipin e të rinjve përpara se të ftohet në ekipin e parë të Genoas që bën gara në Serie A.

“Fillimisht, do të jem pjesë e skuadrës Primavera dhe pastaj të inkuadrohem në ekipin e parë. Ky edhe është qëllimi për shkak se Genoa është ekip i njohur që promovon të rinjtë”, është shprehur Sadiku. Mesfushori prej vitit 2017 është promovuar në ekipin e parë të Varbergsit që garon në elitën e futbollit të Suedisë – Allsvenskan. Edicionin e shkuar, Sadiku ka shënuar dy gola në 25 ndeshje për Varbergsin.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...