Ballina Lajme Kosova “Rruga e Kombit” e pa pastruar nga bora, vështirësohet qarkullimi

“Rruga e Kombit” e pa pastruar nga bora, vështirësohet qarkullimi

Reshjet e vazhdueshme të borës po vazhdojnë edhe sot nëpër tërë territorin e Kosovës.

Kjo ka bërë që të rriten vështirësitë në qarkullim më shumë pasi nuk është bërë ndërhyrje për t’i pastruar rrugët nga bora që i ka mbuluar ato.

Në foton dhe videon që ka siguruar KOHA shihet “Rruga e Kombit” e mbuluar me borë ku edhe qarkullimi është bërë më i vështirë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.