Rritet numri i të infektuarve me Covi, humbin jetën 22 persona në Maqedoni

Maqedonia

Gjatë 24 orëve të fundit një numër i lartë i pacientëve që kanë qenë me Covid kanë humbur jetën. Sipas raportit më të fundit nga ministria e Shëndetësisë mësohet se kanë humbur jetën 22 pacientë të infektuar me Covid dhe janë konfirmuar pozitiv 75 raste të reja nga 726 testime.Rastete e reja të konfirmuara me Covid janë në Shkup-45, Kavadar-11, Prilep-8, Strugë-3, Negotinë-2, Tetovë-2, Veles-2, Kumanovë-1 dhe Koçan-1.Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar numër rekord të të shëruarve, prej 1440 pacientëve.Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 94.871, prej të cilëve 85.439 janë shëruar, ndërsa 2.946 kanë ndërruar jetë.