Ballina Lajme Maqedonia Rritet numri i të infektuarve me Covi, humbin jetën 22 persona në...

Rritet numri i të infektuarve me Covi, humbin jetën 22 persona në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit një numër i lartë i pacientëve që kanë qenë me Covid kanë humbur jetën. Sipas raportit më të fundit nga ministria e Shëndetësisë mësohet se kanë humbur jetën 22 pacientë të infektuar me Covid dhe janë konfirmuar pozitiv 75 raste të reja nga 726 testime.Rastete e reja të konfirmuara me Covid janë në Shkup-45, Kavadar-11, Prilep-8, Strugë-3, Negotinë-2, Tetovë-2, Veles-2, Kumanovë-1 dhe Koçan-1.Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar numër rekord të të shëruarve, prej 1440 pacientëve.Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 94.871, prej të cilëve 85.439 janë shëruar, ndërsa 2.946 kanë ndërruar jetë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...