Ballina Lajme Bota Rrëzohet një helikopter, 5 të vdekur

Rrëzohet një helikopter, 5 të vdekur

Një helikopter ushtarak kuban është përplasur në një kodër në lindje të ishullit, me ç’rast humbën jetën pesë personat në bord, tha ministria e forcave të armatosura. Avioni u rrëzua pasi u largua nga provinca lindore e Holguin për një udhëtim të shkurtër në provincën Guantanamo, transmeton rtv21.tv. Identitetet e viktimave nuk janë bërë të ditura. Një hetim ka filluar.
Aksidenti i fundit i rëndë ajror në Kubë ishte në maj të vitit 2018 kur një aeroplan u rrëzua gjatë ngritjes në aeroportin e Havana. Gjithsej 112 pasagjerë kishin vdekur në atë aksident. Vetëm një person kishte mbijetuar./21Media

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...