Ballina Showbiz Rrëfimi i Çiljetës si e konvertoi nënën nga ortodokse në myslimane

Rrëfimi i Çiljetës si e konvertoi nënën nga ortodokse në myslimane

Çiljeta Xhilaga është një nga personazhet e famshëm të skenës shqiptare që e kanë agjëruar muajin e Ramazanit.

Madje, disa ditë më parë, gjegjësisht në Natën e Kadrit, ajo u ka bërë thirrje të rinjve që të luteshin te Zoti, transmeton Top Channel.

Por, mision për Çiljetën, ishte edhe ta konvertonte nënën e saj, nga ortodokse në myslimane. Këtë, ajo e ka treguar gjatë pjesëmarrjes në emisionin “E Diell”.

Ajo ka rrëfyer se i ka kërkuar të ëmës të thotë shehadetin, (deklarimi i fesë islame) dhe ajo e ka thënë këtë gjë. Njëherësh, këngëtarja tregoi se janë falur së bashku me nënën.

 “I thash mamit, thuaj shehadetin. E tha ajo. I thash tani të bëra myslimane. E kam ulur dhe mamin në sexhde, është falur me mua”, ka thënë Çiljeta.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

K.F. Lugina me vuajtje merr 3 pikë të rëndësishme

Java e 3-të e Ligës së Rrethit të PçinjesK.F.Lugina 2-1 ĆelikGolashenues:Kamber Kamberi 1x ...

Çfarë Ndodh Me Mëlçinë Nëse Pini Dy Filxhanë Kafe Në Ditë

Ka ditë kur mëngjesi nis me aq vrull sa një filxhan kafe nuk mjafton dhe menjëherë rrufit të dytin.Kafeja është një nga...

Pse kolliteshin malësorët, kur ecnin natën vetëm?

Studiuesit*, sidomos ata të angazhuar me përparësi në analizat krahasimore ndërmjet sistemeve kulturore, kanë vërejtur se në shumë kultura e kollitura e...

“Klubi i leximit” një projekt i suksesshëm i Zyrës për të rinj

Pas përfundimit të projektit LetsColorPresheva dhe Shkollës Verore, Zyra për të rinj ka filluar me Klubin e Leximit. Sipas koordinatorit Altin Boriçi...