Ballina Sport ‘Rikthehet’ skena Zidane-Materazzi: Nicolas Pepe godet me kokë lojtarin e Leeds –...

‘Rikthehet’ skena Zidane-Materazzi: Nicolas Pepe godet me kokë lojtarin e Leeds – pason kartoni i kuq

Nicolas Pep ka bërë një veprim që më pas i ka kushtuar shumë në takimin që Arsenali po e zhvillon ndaj Leeds United.
Të dy skuadrat po takohen në kuadër të javës së nëntë të Ligës Premier, me rezultatin aktual 0-0.

Ishte minuta e 52-të, kur Pep iu afrua Ezgjan Aliovskit, për ta goditur me kokë.

Gjyqtari i takimit më pas ka shikuar të gjithë incidentin në VAR dhe anëtari i Arsenalit është përjashtuar me karton të kuq.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nga e diela, mos ia mësyni Gjermanisë pa test PCR për Covid-19

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për rregullat e reja të cilat vlejnë për personat që ia mësyjnë Gjermanisë.Përmes një njoftimi, nga...

KQZ nuk certifikon listat e Vetëvendosjes dhe NISMA-s

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka filluar të shqyrtojë veç e veç listat e kandidatëve të subjekteve politike.KQZ nuk ka certifikuar listat e...

Mësimdhënësit do të marrin edhe pagën e 13’të duke filluar nga viti 2023

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot do të nënshkruhet kontrata kolektive në fushën e arsimit.Hoti ka thënë se janë...

Forca të shtuara të policisë para KQZ-së, Sami Kurteshi kërkon sqarime

Gjatë kohës sa Komisioni Qendor i Zgjedhjeve (KQZ) po mban mbledhjen e radhës, ku po diskutohet për certifikimin e subjekteve politike dhe...