Ballina Lajme Shqipëri Riatdhesohen 70 qytetarë të BE që ishin bllokuar në vendin tonë, Soreca:...

Riatdhesohen 70 qytetarë të BE që ishin bllokuar në vendin tonë, Soreca: Tjetër shembull solidariteti nga Shqipëria

Shqipëria ka riatdhesuar 70 qytetarë nga vende të Bashkimit Europian, të cilët kishin mbetur në vend pas shpërthimit të covid-19.

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca përmes një postimi në “Twitter”,  falënderon qeverinë shqiptare për mbështetjen, ndërsathotë edhe se ky është një tjetër shembull i mirë solidariteti që vjen nga Shqipëria.

Postimi i ambasadorit të BE-së Luigi Soreca:

Faleminderit qeverisë së Shqipërisë, për mbështetjen konkrete në riatdhesimin e 70 shtetasve të Bashkimit Europian, që ishin bllokuar në Shqipëri, për shkak të Covid-19.

Ky është tjetër shembull konkret i solidaritetit të qeverisë së Shqipërisë në këtë kohë të vështirë.

Image

 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...