Ballina Lajme Reshje shiu apo dëbore? Ja si do të jetë moti në fundjavë…

Reshje shiu apo dëbore? Ja si do të jetë moti në fundjavë…

Dita e shtunë do të karakterizohet me reshje në formë shiu me intensitet të ulët që në orët e para të mëngjesit. Në lartësitë mbi 200 metër do të ketë reshje dëbore.

Në pjesën e dytë të ditës reshjet e shiut do të kthehen në reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit duke arritur deri në kuotat nivel deti.

Edhe dita e diele do të karakterizohet nga një mot me reshje dëbore me një intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat do ulen me 6 grade në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -15°C deri në 4°C

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.