Ballina Lajme Replikat në distancë/ Basha-Ramës: O hajdut, pas çdo vuajtje të shqiptarëve qëndron...

Replikat në distancë/ Basha-Ramës: O hajdut, pas çdo vuajtje të shqiptarëve qëndron një vjedhje e jotjaLulzim Basha, sms live në emision: Zoti Rama, a je gati të më lësh mua të bëhem kryeministër?
Pas përgjigjes nga kryeministri Rama ndaj akuzave të Bashës në bisedën me gazetarët, një reagim të dytë ka pasur kryetari i Opozitës i cili përmes një postimi në Twitter shkruan se zbrasja e vendit nga të rinjtë për kryeministrin është dasëm.

Postimi i plotë:

Dhimbjet e shqiptarëve që ke zhytur në skamje e nuk kanë mundësi as për ilaçe, shëndetësia në kolaps, ekonomia në krizë, zbrazja e vendit nga rinia për ty është dasëm o hajduti i mafias së plehrave. Pas çdo dhimbje dhe vuajtje të shqiptarëve qëndron një vjedhje e jotja.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...