Ballina Lajme Rënie drastike e rasteve të reja në Maqedoninë e Veriut, por regjistrohen...

Rënie drastike e rasteve të reja në Maqedoninë e Veriut, por regjistrohen 6 viktima nga koronavirus brenda 24 orëve

Maqedonia e Veriut ka shënuar 6 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Vendi fqinj ka regjistruar 37 raste të reja me covid, një rënie drastike krahasur me ditët e tjera.

Të gjitha qytetet e Maqedonisë së Veriut kishin më pak se 10 raste të COVID-19, përfshi Shkupin, teksa vetëm Gjevgjeli kishte 12, por ishin të huaj.
Po ashtu 251 pacientë janë shëruar së fundmi nga virusi.
Totali tashmë në Maqedoninë e Veriut shënon 623 viktima, mbi 15 mijë të infektuar dhe 12 mijë e 486 të shëruar.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes...

100 000 RUBLA RUSE PER ÇDO FAMILJE QË EMËRON FËMIJË ME EMRIN MUHAMMED.

Në Çeçeni ka filluar një fushatë interesante si kundërveprim ndaj sjelljes franceze ndaj figurës së PROFETIT MUHAMMED s.a.v.s.Fondacioni Ahmed Kadyrov (emëruar sipas...

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e infeksionit me COVID-19,...

Partitë politike para qytetarëve servojnë më shumë Nostalgji se sa Programe Zhvillimore

Është bërë trend brenda partive politike në Kosovë, por edhe në Shqipëri, që para qytetarëve të servohet një tip i nostalgjisë, që...