Ballina Lajme Rekordi/ Dy orë e gjysmë i zhytur në një vaskë me kuba...

Rekordi/ Dy orë e gjysmë i zhytur në një vaskë me kuba akulli

I zhytur ulur në një vaskë të mbushur me kube akulli që arrinin deri në qafë dhe lakuriq përveç një kostum noti: Austriaku Josef Koeberl qëndroi në këtë pozicion të palëvizshëm për dy orë e gjysmë duke thyer me gjysmë ore rekordin e mëparshëm që vetë ai e vendosi vitin e kaluar.Ngjarja u mbajt, si vitin e kaluar, në qytetin austriak Melk, ku një turmë e vogël tifozësh u mblodhën për të parë shfaqjen.

Më shumë sesa shmangia e ngrirjes dhe hipotermisë, përpjekja më e madhe që Koeberl bëri ishte të duronte dhimbjen e madhe që pushton tërë trupin në kontakt të drejtpërdrejtë me akullin.“Unë e luftoj dhimbjen duke vizualizuar dhe sjellë në mendjen time vetëm emocione pozitive. Kështu që unë jam në gjendje të zbus këtë valë dhimbjeje,” tha Koeberl i cituar nga britanikja “The Guardian”.“Unë u ndjeva mirë”, shtoi austriaku, kur lëkura e zhveshur gjysmë e ngrirë ishte përsëri në kontakt me diellin.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që...

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse...

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tapë “Rahovica 2020”

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tape ,,Rahovica 2020”.Më poshtë mund ta lexoni njoftimin nga organizatorët e kësaj gare e cila...

Lëvizja për Reforma fillon riformatimin – Paralajmëron për një standard të ri demokratik

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues i Lëvizjes për Reforma.Në njoftimin e Lëvizjes për...