Ballina Lajme Real Madridi ndalet nga Alavesi

Real Madridi ndalet nga AlavesiReal Madridi ka pësuar humbje nga Alavesi në La Liga. Ndeshja e zhvilluar në Santiago Bernabeu, përfundoi me fitore të mysafirëve 2-1.

Në minutën e pestë, Alavesi kaloi në epërsi përmes sulmuesit Lucas Perez. Ai nga pika e bardhë qëlloi saktë për 1-0.


Me të filluar pjesa e dytë, portieri Courtois bëri një gabim amatoresk, duke ia dhënë topin Joseluit, dhe ky me goditje shënoi për rezultatin 2-0.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

FOTO/ Protesta në Rusi kundër arrestimit të liderit opozitar, dhjetëra të arrestuar. Gazetari: Policia ndaloi dhe një 12-vjeçar

Protesta të mëdha janë zhvilluar këtë të shtunë në të gjithë Rusinë kundër Kremlinit, në mbështetje të opozitarit dhe kritikut më të...

Gjendet i mbytur në liqen 23-vjeçari, ja çfarë po dyshon Policia

Një 23-vjeçar është gjetur sot i mbytur në liqenin e Ulëzës. Policia ka bërë me dije me anë të një njoftimi se...

Është analisti më i njohur kosovar, a mund t’ia qëlloni për kë bëhet fjalë?

Sot është ndër analistët më të njohur në vend.Është prezent thuajse çdo natë në një nga televizionet me analizat e tij për...

Nga e diela, mos ia mësyni Gjermanisë pa test PCR për Covid-19

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për rregullat e reja të cilat vlejnë për personat që ia mësyjnë Gjermanisë.Përmes një njoftimi, nga...