Ballina Lajme Lugina Ragmi Mustafa (PDSH) - Gëzuar festën e madhe popullore të Referendumit të...

Ragmi Mustafa (PDSH) – Gëzuar festën e madhe popullore të Referendumit të 1 dhe 2 marsit 1992

Tê dashur shqiptar të Preshevës, Medvegjës e Bujanocit, sot e plot 28 vite më parë në këto tre komuna me shumicë shqiptarësh autokton u zhvillua Referendumi i 1 e 2 Marsit 1992. Me këtë verdikt të pupullit shqiptar u dha vula e rrugëtimit të brezave nga këto anë. Rrugëtimi drejt autonomisë politike e territoriale nisi po në at pranverë e do të vazhdoj edhe sot e kësaj dite duke u kthyer edhe në dukshmëri më të ndritshme drejt Ribashkimit të komunave Preshevë, Medvegjë e Bujanoc me Republikën e Kosovës. Prandaj, bashkimi me Kosovën është zgjidhje e vetme! Gëzuar festën e madhe popullore Referendumin e 1 e 2 Marsit 1992. RM

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...