Ballina Lajme Qytetari bëhet hit në internet: Kush s’di not të mos vijë në...

Qytetari bëhet hit në internet: Kush s’di not të mos vijë në Vlorë, se mbytet

Banorët e shumë lagjeve në qytetin e Vlorës janë zgjuar mëngjesin e sotëm me rrugët e mbushura me ujë, ndërsa edhe investimet e realizuara së fundi edhe në hyrje të qytetit duket se nuk kanë dhënë asnjë efekt.

Veç lagjeve të qytetit, edhe në zonat turistike si Orikum, Tragjas, Radhimë dhe fshatra të tjerë reshjet e shiut kanë nxjerrë në pah mungesën e investimeve serioze, pasi ata kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e linjave të amortizuara.

Kjo situatë që përsëritet sa herë bie shi ka “frymëzuar” edhe qytetarët vlonjatë.

Një prej tyre po bën xhiron e rrjetit me videon e tij ku këshillon vizitorët që të vizitojnë Vlorën vetëm nëse dinë not.

“Ndodhemi në rrugën Albano-Romina në Vlorë dhe ju mirëpresim, e theksoj prapë, ata që dinë not, ata që s’dinë not mos të vijnë në Vlorë se mbyten, kjo është Vlora jonë”.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...