Ballina Lajme Kosova Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar
Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.

Mësohet se ka të lënduar pasi goditja ishte e fortë, shkruan “Jepi zë”.

E aksidenti ka ndodhur në pjesën e renovuar të rrugës në Vushtrri, e cila diku është lëshuar e diku jo.

Shumë vozitës janë ankuar se po hutohen nga pështjellkmi në këtë pjesë.

Ndryshe, kjo pjesë e rrugës është përuruar që moti nga kryetari Xhafer Tahiri, madje ka marrë edhe merita për këtë gjë, ndërkohë që mospërfundimi i punëve finale po vazhdon të shkaktojë aksidente.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Është analisti më i njohur kosovar, a mund t’ia qëlloni për kë bëhet fjalë?

Sot është ndër analistët më të njohur në vend.Është prezent thuajse çdo natë në një nga televizionet me analizat e tij për...

Nga e diela, mos ia mësyni Gjermanisë pa test PCR për Covid-19

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për rregullat e reja të cilat vlejnë për personat që ia mësyjnë Gjermanisë.Përmes një njoftimi, nga...

KQZ nuk certifikon listat e Vetëvendosjes dhe NISMA-s

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka filluar të shqyrtojë veç e veç listat e kandidatëve të subjekteve politike.KQZ nuk ka certifikuar listat e...

Mësimdhënësit do të marrin edhe pagën e 13’të duke filluar nga viti 2023

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot do të nënshkruhet kontrata kolektive në fushën e arsimit.Hoti ka thënë se janë...