Ballina Shëndetësia Qumështi i ngrohtë dhe çajrat bimorë ju ndihmojnë të flini më lehtë

Qumështi i ngrohtë dhe çajrat bimorë ju ndihmojnë të flini më lehtë

Sigurisht, duhet të përmenden vetitë qetësuese të pijeve të ngrohta të pira para gjumit. Standardi tradicional i qumështit të ngrohtë vazhdon edhe sot. 
Disa studiues kanë treguar një lidhje midis tryptofanit të qumështit dhe përmbajtjes së melatoninës dhe gjumit më të mirë.
Përveç kësaj, çajrat bimorë pa kafeinë si kamomili, valeriana ose lulja e pasionit mund të jenë thjesht relaksuese, veçanërisht nëse ato përfshihen në ritualin tuaj të natës para gjumit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ojq “Vizioni” dhuroi uniformat për Sh.M. “Sezai Surroi” Bujanoc

Sot në shkollën e mesme " Sezai Surroi " dhuruam uniformat për nxënësit e drejtimit të mjeksisë.Bashkarisht me kryetarin e KKSH z.Ragmi...

Të gjithë e shijojmë dhe na pëlqen aroma, por me siguri nuk i dinit këto 6 ‘sekrete’ të kafes turke

Të gjithëve na ndodh që dita jonë të nisë me konsumimin e një kafeje në mëngjes, kjo ndoshta na hap sytë dhe...

Ditë zie për Flori Mumajesin

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi ka humbur sot personin më të dashur të familjes, nënën e tij. Lajmi është bërë i ditur...

Akademia e Shkencave të Shqipërisë vjen me tri vepra madhore albanologjike

Akademia e Shkencave e Shqipërisë po vijon punën për hartimin e tri veprave madhore albanologjike: Enciklopedia shqiptare, Fjalori i madh i shqipes...