Ballina Lajme Maqedonia Qeveria shpallë gjendje krize për 30 ditë!

Qeveria shpallë gjendje krize për 30 ditë!

Në senacën e sotme , Qeveria ka sjellë vendim për të miratuar propozimin e Këshillit të Sigurisë, për të shpallur gjendje krize në të gjithë territorin e vendit tonë.

Qeveria konfimoi rekomandimin e djeshëm të Këshillit të Sigurimit, të cilët u takuan me Presidentin Pendarovski.

Kjo do të thotë që ushtrua do të përfshihet në betejën me virusin korona dhe shteti do të menaxhoj edhe me Klinikat private.

Kujtojmë që dje Këshilli i Sigurisë rekomandoi gjendje krize në të gjithë vendin me të cilën Qeveria këtë pasdite solli vendim. Gjendje krize në të gjithë vendin do të kemi për 30 ditë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...