Ballina Lajme Bota Qetësi para stuhisë? Pothuajse dy herë më pak të infektuar se dje,...

Qetësi para stuhisë? Pothuajse dy herë më pak të infektuar se dje, por numri i pacientëve në aparate për frymëmarrje po rritet!

Në 24 orët e fundit, 6,503 njerëz u testuan për virusin corona në Serbi, 341 ishin pozitivë, ndërsa për fat të keq një person vdiq. Janë regjistruar 341 raste të reja të infeksionit 341 raste të reja të infektimit të regjistruara: 107 persona u pranuan në spitale. Sipas të dhënave të fundit nga Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti “Trampoline”, ka 39 pacientë në aparate për frymëmarrje në spitalet në të gjithë Serbinë.

Siç theksuan anëtarët e Shtabit të Krizave, por edhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në ditët dhe javët e ardhshme, më shumë se 1.000 persona të infektuar rishtas mund të priten brenda 24 orëve. Nëse ky numër arrin në 1,500, mund të futen masa emergjente dhe madje edhe shtetrrethim. Mjekët njoftuan sot se fëmijët po trajtohen gjithashtu në CBC “Dragiša Mišović”, dhe pacienti më i ri është vetëm pesë muajsh. / departamenti.com

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.