Ballina Lajme Maqedonia Qëndronte ilegalisht në Maqedoni, arrestohet një kroate në Tabanoc

Qëndronte ilegalisht në Maqedoni, arrestohet një kroate në Tabanoc

Një grua nga Republika e Kroacisë sot në mëngjes është arrestuar në Vendkalimin kufitar Tabanocë për shkak të qëndrimit ilegal në vendin tonë, kumtoi sot MPB.
“Sot në mëngjes rreth orës 01:00 në Vendkalimin kufitar Tabanoc, është privuar nga liria T.P.(20) nga Republika e Kroacisë, sepse gjatë kontrollit ishte konstatuar se qëndron ilegalisht në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, informon MPB.
Nga atje theksojnë se ajo iu është dorëzuar nëpunësve policorë nga SPB Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vriten dy të rinj në Çair

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 ka njoftuar se gjatë mëngjesit të sotëm në Çair ka pasur përleshje me armë, si...

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk...

Nëntë llojet e dhimbjeve të trupit që lidhen me emocionet dhe gjendjen mendore

Një nga gjërat që mjekësia e vendeve perëndimore e injoron është lidhja mes trupit dhe mendjes sonë, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe...

Sot mot me diell dhe vranësira, vikendi me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara...