Ballina Lajme Qendra Solidaritetit Dhe Avancimit (QSA) shpërndan Tableta për nxënësit në nevojë

Qendra Solidaritetit Dhe Avancimit (QSA) shpërndan Tableta për nxënësit në nevojë

Nën moton “Mundësojmë arsimim për të gjithë” sërish ishim pranë nxënësve në nevojë🎒👭

Gjatë ditës së sotme u bë shpërndarja e 2 tabletëve📱📱 për dy vogëlushet me sukses të shkëlqyer nga fshati Moranë të Shkupit, të cilat edhe përkundër dëshirës së madhe për ndjekjen e shkollimit edhe këtë gjysmëvjetorë, pandemia me COVID-19 jo vetëm që në mënyrë fizike ua pamundësoi një gjë të tillë, ato gjithashtu nuk mundën të ju bashkohen ndjekjes së mësimeve online për shkak të mungesës së çfarëdo llojë pajisjeje të zgjuar.

Falenderojmë donatorët për mundësimin e këtij projekti😌

Investimi në dije, investim në ardhmërinë e rinisë së popullit tonë. Mundëso edhe ti të avancosh dijen e nxënësve të shkëlqyeshëm që i përkasin familjeve me kushte të vështira sociale.

SOLIDARITET ME DINJITET✅

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Deputetja e PDK- së Ganimete Musliu ia tregon “vendin” Sali Berishës

E di qe në këtë kohë kur po përballemi me dy goditje të rënda siç janë; pandemia në njëren anë dhe gjykata...

Vendimi për mbylljen e xhamive nuk vlenë për xhamitë e Preshevës,ibrahim ef.Ahmeti

Eselamu Alejkum Të dashur vllezër dhe motra, pas qarkullimit të një lajmi nëpër disa portale dhe pas pyetjeve tuaja...

Trump: 99% e rasteve me koronavirus janë plotësisht të padëmshme

Presidenti amerikan Donald Trump tha të shtunën pa pasur prova konkrete se 99% e rasteve të koronavirusit “janë krejtësisht të padëmshëm” gjatë...

E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

HomeKryesoret E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi