Ballina Lajme Lugina Qendra Solidaritetit Dhe Avancimit i bashkangjitet aksionit të shoqatës Albabel

Qendra Solidaritetit Dhe Avancimit i bashkangjitet aksionit të shoqatës Albabel

K O M U N I K A T Ë

Duke parë gjendjen aktuale të krijuar si pasojë e përhapjes së pandemisë së virusit korona dhe duke e ditur gjendjen e krijuar për shumë bashkatdhetarë tanë në Belgjikë, të cilët ende nuk e kanë të rregulluar statusin e tyre, e të cilët janë në kushte të vështira, si pasojë e ngeljes pa punë dhe pa të ardhura, Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit i bashkangjitet aksionit të nisur nga shoqata “Albabel” në krye me z. Amet Gjanaj
Kjo nismë, synon shtrirjen e dorës së solidaritetit për familjet me kushte të vështira në këtë kohë, në mënyrë që të gjithë së bashku të kalojmë sa më lehtë këtë situatë.
I bëjmë thirrje të gjithë njerëzve të vullnetit të mirë, e sidomos donatorëve tanë në Belgjikë që kontributet e tyre t’i drejtojnë në xhirollogarinë e shoqatës “Albabel” BE96 0015 2022 3305 me të cilën shoqatë, QSA do të bashkëpunojë për të realizuar sa më mirë të jetë e mundshme këtë nismë humanitare.

BASHKË MUND T’IA DALIM!

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...