Ballina Lajme Q.S.A. shpërndau kuti dezinfektuese në 27 shkolla

Q.S.A. shpërndau kuti dezinfektuese në 27 shkolla

Distanca fizike, maskat dhe dezinfektimi tashmë disa muaj na janë bërë obligueshmëri në luftë kundër pandemisë.

Nën moton ” Të mbrojmë veten dhe të tjerët” ditëve të fundit QSA bëri shpërndarjen e kutive dezinfektuese nëpër gjithsej 27 shkolla në Preshevë, Kumanovë, Likovë dhe Shkup.

Për të lehtësuar këtë gjendje dhe për të siguruar kujdesin e plotë për ardhmërinë tonë, falënderojmë qendrat tona në diasporë për mbështetjen e këtij projekti si dhe drejtoritë e shkollave në fjalë për bashkëpunimin e treguar.

Bashkë mund t’ia dalim!

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...