Ballina Lajme Bota Pse Ali nuk lejoi që ylli i tij të vendoset në tokë

Pse Ali nuk lejoi që ylli i tij të vendoset në tokë

Fotografitë e shumë turistëve në “Walk of Fame” ua kanë tërhequr vëmendjen shumë dashamirëve të filmit, muzikës e sportit. Por, ajo rrugë ka edhe një gjë tjetër të veçantë, që lidhjet me Muhammad Ali.

Në vitin 2002, Muhammad Ali është nderuar me një yll në Hollywood Walk of Fame, por që jo me yllin e njëjtë si me të tjerëve. Ai yllin e tij e ka në mur, e jo në pllakat e shëtitores. Kështu që Ali është i vetmi yll botëror që ka yllin në “The Wall of Fame”,

Por, pse ka ndodhur një gjë e tillë, ka treguar vetë Ali atë kohë, pasi kjo gjë ishte bërë me kërkesën e tij.

“Kjo ka ndodhur sepse nuk dëshiroj që të shkelin njerëzit që nuk më respektojnë”, ka thënë Ali, teksa ka shtuar se emri i tij, që është emri i profetit Muhammad dhe ka qenë e papranueshme që njerëzit të shkelin mbi emrin e tij.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...