Ballina Lajme Kosova PSD me aktivitet në qendër të Prishtinës

PSD me aktivitet në qendër të Prishtinës
Fiks një javë më parë, një aksion protestues i Partisë Socialdemokrate te stacioni qendror i Policisë në Prishtinë shkoi keq pasi Policia arrestoi me forcë rreth 15 aktivistxë të këtij subjekti politik.
Megjithatë, PSD-ja e Dardan Molliqajt nuk do të ndalet. Një aktivitet tjetër i kësaj partie është paralajmëruar se do të mbahet sot pranë Katedrales në kryeqytet, me fillim nga ora 13:00.
Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj dhe aktivistë të tjerë të kësaj partie ishin arrestuar me forcë afër stacionit qendror të Policisë në Prishtinë të martën që shkoi.

Kjo kishte nodhur pas një aksioni protestues të ndërmarrë nga aktivistë të këtij subjekti politik, përfshirë vetë Molliqajn, të cilët duke shkruar në muret e stacionit të Policisë, kishin shprehur pakënaqësinë e tyre ndaj qasjes së Policisë karshi partive politike që po i shkelin masat kundër koronavirusit.
“Për partitë tubime, për qytetarët dënime”, kishin shkruar aktivistët e PSD-së në murin e stacionit policor.
Pas lirimit, ata thanë se janë rrahur nga policët brenda pasi ishin arrestuar.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.