Ballina Lajme Lugina Pritet të zgjatet ora policore në Serbi

Pritet të zgjatet ora policore në Serbi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka paralajmruar zgjatjen e orës policore.

Ai ka thënë se do të i propozoj qeverisë që orën policore ta zgjas edhe për 3 orë që do të përfshinte periudhën 17:00 – 05:00 që nga nesër.

Ai këto masa i ka propozuar pasi që sot është dita më e rëndë në Serbi sa i përket të prekurve me Covid 19.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.