Ballina Lajme Preshevë: Arrestohet migranti që barte armë

Preshevë: Arrestohet migranti që barte armëPjestarë të MPB-së në Preshevë kanë arrestuar një shtetas të Libanit (1991), për shkak të mbajtjes të paligjshëm të armëve dhe eksplozivëve, raporton Spektri.

Mbrëmë, policia kishte ndaluar një veturë taksi në Preshevë, në të cilin ndodheshin i dyshuari me dy shtetas të tjerë marokenë.
Gjatë kontrollës në çantën e shtetasit Libanezë janë gjetur dy pistoleta dhe 13 fishekë.

Me urdhër të Zëvendës Prokurorit të Prokurorisë së Lartë Publike në Vranjë, i dyshuari u ndalua deri në 48 orë, pas së cilës ai do të sillet në Prokurori me një kallëzim penal.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.