Pranvera mbërrin në Tiranë, natyra “vesh” kryeqytetin (Foto)

Shqipëri

Dimri më në fund i ka lënë vendin stinës së bukur të pranverës. Tirana ka marrë një pamje mbresëlënëse, teksa kanë lulëzuar lulet e para.
Në fotot e LSI, shihen pamjet e mrekullueshme nga Liqeni Artificial i Tiranës, pas një dimri të vështirë pandemik.

Ndonëse në një situatë aspak të zakontë, mes kufizimeve dhe frikës së madhe nga koronavirusi, që vijon të marrë jetë njerëzish, pranvera ka “trokitur” edhe në kryeqytetin shqiptar.

Shpresojmë që bashkë me dimrin të lëmë pas edhe virusin e rrezikshëm Covid-19, për të shijuar natyrën e bukur të kësaj stine në kushtet e normalitetit.

(BalkanWeb)