Ballina Lajme Pranga të “fortit” të Shkodrës, në kërkim nga drejtësia italiane (Emri)

Pranga të “fortit” të Shkodrës, në kërkim nga drejtësia italiane (Emri)Pranga të “fortit” të Shkodrës, në kërkim nga drejtësia italiane (Emri)
Ka përfunduar në prangat e policisë të Shkodrës, shtetasi Bledar Cafi, i konsideruar një nga të “fortët” e qytetit verior.

Ai është arrestuar për llogari të drejtësisë italiane si pjesëmarrës në një organizatë kriminale dhe trafikim të lëndëve narkotike.
Burime për “Panorama” bëjnë me dije se dy net më parë, forcat RENEA kanë bërë një kontroll në banesën dhe bizneset e tij, ndërsa sot pasdite është bërë arrestimi.

Kohë më parë, Cafit i është dërguar formulari për deklarimin e pasurisë.

Në maj të vitit të kaluar, OFL-ja i dërgoi formularin e deklarimit të pasurisë dy vëllezërve Cafit, përkatësisht Bledar dhe Gëzim Cafi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...