Ballina Lajme Bota Policia nis kërkimet për kriminelin, merr ftesa publike nga vajzat: Hajde fshihu...

Policia nis kërkimet për kriminelin, merr ftesa publike nga vajzat: Hajde fshihu tek unë

Një kriminel që është shpallur në kërkim nga policia e Victorias në Australi, ka shkaktuar reagime të shumta në rrjete sociale për shkak të pamjes së tij. Jess Mabilia, 28 vjeç, është në kërkim për thyerje të urdhrave të Gjykatës.Policia ka bërë apel në publik për të bërë të mundur lokalizimin e Mabilias, i cili është 185 cm i gjatë, me trup mesatar, sy ngjyrë blu dhe flokë të zeza. Ai njihet për frekuentimin e zonave në Mornington Peninsula, Frankston, Bass Coast dhe Geelong në  Victoria.

Ndërkohë hetuesit kanë publikuar një imazh të Mabilias me shpresën se mund të sigurojnë informacion rreth tij. Menjëherë filluan reagimet në rrjet, ku një prej vajzave i bënte ofertë që “të fshihej në shtëpinë e saj”.

Një tjetër thoshte se shpresonte ta gjente në Tinder para se ta gjenin autoritetet. Ndërsa një tjetër e krahasoi Mabilian me këngëtarin e famshëm John Meyer.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë së Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë thënë se përkundër që kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që...

Mandzukic: Unë e Ibra të frikshëm, japim shembullin për më të rinjtë

Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kroat foli plot...

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare e kishte të vështirë fillimin te Espanyoli, pasi vuajti disa probleme burokratike,  ndërsa më pas një dëmtim.Por ai është kthyer...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 678 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën...