Ballina Lajme Kosova Policia mbyll një lokal në Vushtrri, ku po zhvilloheshin ilegalisht lojëra të...

Policia mbyll një lokal në Vushtrri, ku po zhvilloheshin ilegalisht lojëra të fatit

Policia në Vushtrri të dielën ka mbyllur një lokal, ku dyshohet se po organizoheshin ilegalisht lojëra të fatit.

Policia bën të ditur se pas pranimit të një informate se në një lokal zhvillohen lojëra të fatit njësiti policor ka dalë në vendin e ngjarjes, me ç’rast në lokal ka takuar pesë persona meshkuj kosovarë duke luajtur lojëra.

“Gjatë kontrollit janë gjetur dhe janë konfiskuar: tre TV, tri shtëpiza kompjuteri, tre monitorë dhe një skaner. Nga inspektorët komunalë është mbyllur lokali. Lidhur me rastin është intervistuar i dyshuari mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton Haxhiu Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe,...

Premier Liga angleze, ndeshjet e xhiros së 29-të

Pas 26-të xhirosh, “Djajtë e Kuq” gjenden në vendin e dytë në tabelë, me 14 fitore, tetë barazime dhe katër humbje, duke...