Ballina Lajme Lugina Policia arreston një person i cili kërcënoi presidentin Thaçi

Policia arreston një person i cili kërcënoi presidentin Thaçi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrëstuar një person i cili përmes rrjeteve sociale ka kërcënuar presidentin Thaçi.

Në komunikatën e policisë thuhet se presidenti është kërcënuar më 26 mars.

“Hetuesit policor kanë arritur ta identifikojnë personin e dyashuar (K.P 1980) dhe vendbanimin e tij, me çrastë kanë kontrolluar shtëpimë dhe objektet përcjellëse te cilat gjendeshin në rajonin e Mitrovicës”, thuhet në njoftim.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...