Ballina Lajme Bota Pogba do të lërë kombëtaren e Francës pas deklaratave të Emmanuel Macron...

Pogba do të lërë kombëtaren e Francës pas deklaratave të Emmanuel Macron për fenë Islame

Ylli i Manchester United Paul Pogba thuhet se nuk do të luajë më për Francën pas deklaratave të presidentit francez Emmanuel Macron duke pretenduar se Islami ishte burimi i terrorizmit ndërkombëtar.

Sipas burimeve të ndryshme të lajmeve, mesfushori fitues i Kupës së Botës, i cili është një i konvertuar në Islam, ‘dha dorëheqjen’ pas komenteve të bëra nga Macron në një fjalim shumë të diskutueshëm të Premten.

Pogba thuhet gjithashtu se i vjen keq për vendimin e qeverisë franceze për t’i dhënë nderin më të lartë të vendit mësuesit i cili u kishte treguar karikatura të profetit Muhamed fëmijëve të shkollës në klasën e tij para se të vritej në një sulm terrorist.

Samuel Paty, 47 vjeç, u sulmua gjatë kthimit në shtëpi ku dha mësim në Conflans-Sainte-Honorine, 40 kilometra në veriperëndim të Parisit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...

Shkencëtarët kinezë paralajmërojnë për shkrirjen e shpejtë të akullit në Antarktidë

Shkencëtarët kineze bënë të ditur se shtresat e akullit në Antarktidë po shkrijnë, veçanërisht ato në gadishullin më verior të saj, me...