Ballina Lajme Po vjen Organi i Përkohshëm, me të bashk edhe Pllakat e Betonit

Po vjen Organi i Përkohshëm, me të bashk edhe Pllakat e Betonit

Po vjen Organi i Përkohshëm, me të bashk edhe Pllakat e Betonit
Në një kohë kur është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, në një kohë kur numri i të infektuarve në Komunën tonë është dyshifrorë dhe kur virusi Covid19 po merr jetën e më të dashurve tonë, Komuna jonë po “përkujdeset” për mirëqenien tonë duke hapur, dhe atë me datë 01.12.2020 Tenderim Publik për Pllaka Betoni dhe Bordura Betoni në vlerë prej 10.000.000,00 dinarësh (-/- 85.000,00 Euro).
Në kohën kur jo më larg se disa javë më parë njerëzit tanë prisnin para Bankës e Postës rradhë të gjata qindra metërshe për të marrë 100 eurot, e në një kohë kur nga harxhimet për shërim ndaj Covid19 po zbrazin xhepat e qytetarit, ata që do të duhej të kujdeseshin për popullatën e tyre, kanë gjetë mënyrën për t’u kujdesur për ne, duke na ofruar pllaka betoni.
“Merja pllaket e mos ja jip votën” – është ky një citat i udhëheqsit tonë të komunës.
Të shohim këtë radhë cila është kundërpërgjigja e qytetarit në kutinë e votimit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nga e diela, mos ia mësyni Gjermanisë pa test PCR për Covid-19

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për rregullat e reja të cilat vlejnë për personat që ia mësyjnë Gjermanisë.Përmes një njoftimi, nga...

KQZ nuk certifikon listat e Vetëvendosjes dhe NISMA-s

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka filluar të shqyrtojë veç e veç listat e kandidatëve të subjekteve politike.KQZ nuk ka certifikuar listat e...

Mësimdhënësit do të marrin edhe pagën e 13’të duke filluar nga viti 2023

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot do të nënshkruhet kontrata kolektive në fushën e arsimit.Hoti ka thënë se janë...

Forca të shtuara të policisë para KQZ-së, Sami Kurteshi kërkon sqarime

Gjatë kohës sa Komisioni Qendor i Zgjedhjeve (KQZ) po mban mbledhjen e radhës, ku po diskutohet për certifikimin e subjekteve politike dhe...