Ballina Sport Pirlo tallet me Matri-n dhe zbulon "idhullin" e papritur

Pirlo tallet me Matri-n dhe zbulon “idhullin” e papritur

Për katër vite ka qenë fari i Juventus-it, duke fituar po aq kampionate dhe duke shuar shumë afër Champions League-ës në një sezon. Andrea Pirlo është rrëfyer në formatin “Në shtëpi me Juven”, duke iu përgjigjur pyetjeve të tifozëve.

Ish-mesfushori ka treguar se ka kaluar momente të vështirë, si atëherë kur duhej të luante  i dëmtuar dhe ka qenë i detyruar të përdorte vetëm të majtën, këmba e tij e dobët:

“Në disa ndeshje kam luajtur vetëm me të majtën. Kam luajtur 2-3 ndeshje në këtë mënyrë, një në Lecce dhe njënë shtëpi kundër Novara-s, edhe në Napoli. Kisha pësuar një ndrydhje në gjurin e djathtë, por nuk dukej…”.

Alessandro Matri ka thënë se kisshte në dhomë posterin e Barzagli-t. Pirlo është përgjigjur me ironi: “Ndërsa unë kisha posterin e Peluso-s në dhomën time”.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...

Hallat dhe tezet i duan nipërit dhe mbesat njësoj si fëmijët e tyre

Tezet i trajtojnë nipërit e mbesat njësoj si fëmijët e tyre dhe nuk është e vështirë të futesh në një situatë të...

Osmani flet pas takimit me Lajçak: S’do të lejoj që të negociohet me kufijtë e Kosovës. Me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një konferencë për mediat pas takimit me të dërguarin e BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirsolav...