Ballina Lajme Kosova Pësoi arrest kardiak, ndahet nga jeta gazetari shqiptar

Pësoi arrest kardiak, ndahet nga jeta gazetari shqiptar

Ndahet nga jeta gazetari shqiptar, i cili punonte si korrespodent nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për Radio Televizionin e Kosovës.

Lajmin e kanë bërë me dije familjarët e tij me anë të një komunikate, duke thënë se Sulejman Gashi ka gjetur vdekjen.

Korrespodenti i RTK-së në New York, pësoi arrest kardiak në vitin 2016, gjatë një udhëtimi pune në qytetin Salt Lake City në Utah dhe që nga ai moment nuk e rimori veten plotësisht.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që...

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse...

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tapë “Rahovica 2020”

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tape ,,Rahovica 2020”.Më poshtë mund ta lexoni njoftimin nga organizatorët e kësaj gare e cila...

Lëvizja për Reforma fillon riformatimin – Paralajmëron për një standard të ri demokratik

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues i Lëvizjes për Reforma.Në njoftimin e Lëvizjes për...