Ballina Lajme Shqipëri Përplasën për vdekje 61-vjeçarin, arrestohen dy të rinjtë në Lezhë

Përplasën për vdekje 61-vjeçarin, arrestohen dy të rinjtë në Lezhë


Policia e Lezhës ka vënë në pranga dy të rinj të cilët kryenin manovra të rrezikshme në rrugë dhe shkaktuan një aksident me pasojë vdekjen e një 61-vjeçari.
Autoritetet bëjnë me dije se në pranga ka rënë A.Xh. 22 vjeç dhe N.M. 19 vjeç, të dy banues në Lezhë.
Sipas policisë këta dy persona një ditë më parë në aksin rrugor Lezhë-Milot kanë lëvizur me mjetet e tyre në sense të kundërta dhe kanë aksidentuar 61-vjeçarin Gj.K., i cili për pasojë ka humbur jetën.
Tashmë dy të rinjtë ndodhen të arrestuar dhe do përballen me akuzat e prokurorisë dhe rrezikojnë burgim me disa vite./tvklan.al

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ojq “Vizioni” dhuroi uniformat për Sh.M. “Sezai Surroi” Bujanoc

Sot në shkollën e mesme " Sezai Surroi " dhuruam uniformat për nxënësit e drejtimit të mjeksisë.Bashkarisht me kryetarin e KKSH z.Ragmi...

Të gjithë e shijojmë dhe na pëlqen aroma, por me siguri nuk i dinit këto 6 ‘sekrete’ të kafes turke

Të gjithëve na ndodh që dita jonë të nisë me konsumimin e një kafeje në mëngjes, kjo ndoshta na hap sytë dhe...

Ditë zie për Flori Mumajesin

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi ka humbur sot personin më të dashur të familjes, nënën e tij. Lajmi është bërë i ditur...

Akademia e Shkencave të Shqipërisë vjen me tri vepra madhore albanologjike

Akademia e Shkencave e Shqipërisë po vijon punën për hartimin e tri veprave madhore albanologjike: Enciklopedia shqiptare, Fjalori i madh i shqipes...