Ballina Shkencë & Teknologji Përdoruesit e Samsung duhet t’i bëjnë update celularit të tyre urgjentisht!

Përdoruesit e Samsung duhet t’i bëjnë update celularit të tyre urgjentisht!

Nga Galaxy Note 20 te Galaxy S20 Ultra, Samsung ka disa nga telefonët inteligjentë më të njohur në treg.Por nëse keni një smartphone Samsung, duhet të siguroheni që t’i bëni update urgjentisht.

Përdoruesit po nxiten të bëjnë përditësimin më të fundit të celularit të tyre me qëllim që të shmangen hakerat. Nëse diçka e tillë nuk kryhet, hakerat mund të përdorin një kod të dëmshëm për pajisjen.Përditësimi i smartphone-it tuaj është shumë i lehtë. Për ta kryer këtë proces, shkoni tek Settings, Softëare Update. Më pas klikoni Shkarko dhe Instalo. Samsung kërkon nga përdoruesit e celularëve që të raportojnë për çdo sjellje të pazakontë apo gabim. Kompania garantoi ruajtjen e të dhënave personale.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që...

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse...

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tapë “Rahovica 2020”

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tape ,,Rahovica 2020”.Më poshtë mund ta lexoni njoftimin nga organizatorët e kësaj gare e cila...

Lëvizja për Reforma fillon riformatimin – Paralajmëron për një standard të ri demokratik

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues i Lëvizjes për Reforma.Në njoftimin e Lëvizjes për...