Ballina Lajme Kosova Pas aksionit të PSD-së, vjen reagimi i parë nga Lëvizja Vetëvendosje

Pas aksionit të PSD-së, vjen reagimi i parë nga Lëvizja Vetëvendosje

Partia Socialdemokrate sot përmes një aksioni simbolik e ka quajtur riciklim të politikanëve të vjetër liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.
Ata kanë disa vendosur disa parulla me fotografinë e Kurtit në kontinjerët e bërllogut.
Pas këtij aksioni ka ardhur reagimi i Lëvizjes Vetëvendosje.

Tinka Kurti, kandidate e LVV-së për deputete ka shkruar në Facebook se: Rast i rrallë kur je brenda kazanit të plehrave dhe shkarravitë jashtë tij!

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...