Ballina Lajme Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) çertifikohet me numrin 3. në zgjedhjet e parakohshme...

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) çertifikohet me numrin 3. në zgjedhjet e parakohshme në Komunë të Preshevës

Njoftohen të gjithë aktivistët dhe simpatizuesit e Partisë Demokratike Shqiptare se pas grumbullimit të nënshkrimeve të nevojshme, PDSH, ka dorëzuar listën zgjedhore për pjesëmarrje në zgjedhjet  komunale në Preshevë që do të mbahen më 28 mars.

Partia Demokratike Shqiptare në këto zgjedhje për dallim nga disa lista tjera do të marrë pjesë me numër maksimal të kandidatëve për këshilltarë, gjithsej 38-të, e cila garon në zgjedhje me numër “3”

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...